Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 12:30-16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Bazénová chemie
  4. Trápí vás zelená voda v bazénu? Máme pro vás několik rad jak se jí zbavit.

Trápí vás zelená voda v bazénu? Máme pro vás několik rad jak se jí zbavit.

Rychlé množení mikroorganismů vede k usazeninám a zákalu vody, s nimiž se filtrační čerpadlo nemůže vyrovnat. Ve většině případů se bude udržování čisté vody v bazénu vyrovnávat s multifunkčními pilulkami, které jsou nejčastěji vybírány zákazníky a které upřímně doporučujeme. Je to přípravek s mnoha vlastnostmi - dezinfikuje, zabraňuje vzniku řas a stlačuje nečistoty do větších částic a je také velmi snadno dávkovatelný. Pokud je však i přes použití vody Multitabletek problematická, doporučujeme Vám, abyste si přečetli náš průvodce!

Níže, krok za krokem, vysvětlíme každou fázi úpravy vody a poskytneme nejlepší metody a přípravky pro potírání znečištění. Po přečtení níže uvedených informací se problém se zelenou nebo hnědou vodou v bazénu dostane do zapomnění. Get Ready!

Péče o vodu může být rozdělena do čtyř fází:

     Úprava PH
     Dezinfekce
     Ochrana proti řasám
     Koagulace (vyvločkování nečistot)

První etapa - úprava pH.

Podmínkou řádné péče o vodu v bazénu je regulace pH. Hodnota pH nás informuje, zda je voda kyselá nebo zásaditá. Navíc udržování jeho hodnoty na optimální úrovni příznivě ovlivňuje provoz použitých dezinfekčních prostředků.
Kontrola reakce vody by měla být prováděna nejméně jednou týdně. Ideální pH pro kůži je v rozmezí 7,0 - 7,4 a takové pH, neutrální (pH 7) nebo mírně alkalické (pH nad 7) by mělo mít vodu v nádrži, ale to není vždy případ. Zvláštní pozornost by měla být věnována pH vody během horkého počasí, protože pak stoupá, zatímco během deště klesá.

Hodnota pH se měří vhodnými testery, které kromě kyselosti a stanovení alkality vody mohou také indikovat hladinu volného a celkového chloru, jakož i alkalitu a tvrdost vody. Bestway 5 in 1 tester (58247) funguje dobře. Sada umožňuje provádět desítky testů. Stačí ponořit proužek do vody a objeví se na něm barvy. Pak je porovnejte s těmi na obalu a znáte koncentraci chlorů a vodíkových iontů (tj. PH). Je to opravdu rychlý a snadný způsob!

Ještě lepším řešením je elektronický měřič, který je velmi praktickým a praktickým zařízením, díky němuž budete měřit hladinu pH a obsah chloru ve vodě bazénu.

Jakmile určíme pH a zjistíme, že se nevejde do požadovaného rozmezí 7,0 - 7,4, měli byste použít činidlo zvyšující nebo snižující pH.

Aqua Blue pH mínus slouží ke snížení pH v bazénovité vodě z alkalického na ideální rozmezí 7,0 - 7,4. Kromě toho jej můžete dávkovat ručně. Aqua Blue pH plus však pracuje opačně - zvyšuje hodnotu pH na správnou hodnotu. Obě formulace jsou granule, které jsou dávkovány jako vodný roztok, v malých porcích na různých místech v bazénu.

Pokud je hodnota pH příliš nízká (kyselá) nebo příliš vysoká (alkalická), mohou nastat následující problémy:

příliš nízká pH - koroze kovů, napadení omítkových spojů, zhoršení vločkování
příliš vysoké pH - svědění kůže, snížení dezinfekce, zhoršení vločkování, vodní kámen.

Druhá etapa - dezinfekce

Reprodukční mikroorganismy jsou příčinou zákalu vody a kluzkých usazenin na dně bazénu. Dokonce i nejmenší počet bakterií nebo plísní může způsobit ohrožení pokožky koupajících se, proto by se od prvního plnění nádrže měly používat dezinfekční prostředky. Rozlišujeme dvě metody chemické dezinfekce: kyslíkovou metodu a chlorovou metodu v závislosti na faktoru působícím na mikroorganismy.

V chlorové metodě aktivní chlor ničí bakterie, houby a další mikroorganismy. Protože chlor v přírodě je plyn, aby se usnadnilo jeho použití, byl uzavřen ve spojení s pomocnými látkami a díky tomu jsou granule a tablety chloru k dispozici k prodeji.

Aqua Blue Šok je přípravek ve formě granulí pro dezinfekci a chloraci, používáme jej:

    Když je bazén nejprve naplněn 80g na každých 10m3 vody.
    S nepřetržitou dezinfekcí, každé 3-4 dny, 35 g na každých 10 m3 vody.

Nejlepší je dávkovat večer, podél okraje bazénu, přímo do vody!

Doporučuje se udržovat obsah volného chloru v bazéně bazénu 0,6 mg / l.

Aqua Blue Triplex nebo Total blue je látka, která se ve vodě rozpouští velmi pomalu, což zvyšuje dobu působení. Tablety mají velmi vysoký obsah chloru až 80% a jsou vhodné pro velmi tvrdou vodu. Má baktericidní účinek.

Použití:

    První dávkování: 2-3 tablety na každých 10 m3 vody.
    Doplňkové dávkování: každé 4 až 6 dnů dávka 1-2 tablety na každých 10 m3 vody.

Pozor! Dávkování chemie v tabletách pouze s dávkovačem nebo skimmerem! Hození přímo do bazénu může způsobit zbarvení stěn a dna bazénu.

V případě možného podráždění kůže a očí je vhodné zvolit mírnější způsob boje s mikroorganismy, rozhodovat o prostředcích pro dezinfekci vody na bázi aktivního kyslíku. Zaručují vysokou úroveň hygieny, jsou účinné a především neutrální pro lidskou pokožku a vlasy. Jsou stále populárnější díky trendu zmírnění dezinfekce.


Multifuknční tablety se doporučuje pro ty, kteří jsou netrpěliví a zároveň jako jednoduchá řešení, která jsou ideální pro boj proti znečištění vody. Jedná se o multifunkční přípravek ve formě tablet. Zajišťují dezinfekci chloru, mají glukonostatický efekt a usnadňují flokulaci. Je důležité vědět, že nemohou plně nahradit Alba nebo Flockfix, ale snadnost dávkování z nich činí nejběžněji zvolený dezinfekční prostředek mezi uživateli bazénu. Použití:

    1 tableta je dostačující pro 2m3 (2000 litrů) vody v bazénu.
    Tablety by měly být podávány v dávkovacím plováku nebo skimmeru.
    Hození tablety přímo do bazénu mohou způsobit zabarvení!

Třetí etapa - boj s řasami.

Řasy jsou mnohobuněčné organismy, které je třeba několikrát rozmnožit. Staví organické sloučeniny z anorganických sloučenin obsažených ve vodě, které jsou zdrojem znečištění. Jsou zodpovědné za kluzkou vrstvu sedimentu na dně a stěnách bazénu. Chlorace v tomto případě nestačí, i když na počátku můžeme pozorovat pozitivní účinkyje lpší použít Aqua Blue Antiřasu. V průběhu času se řasy stanou odolnými vůči chlóru a pak se použijí samotné nebo s jinými chemikáliemi. Je to produkt bez chuti a vůně, jehož základní dávka je 1,0 - 1,5l na 100m3 (100000 litrů vody)/ týden.

Fáze čtyři - koagulace.(vyvločkování nečistot)

Při přípravě vody na koupání je také důležité odstranit částice, které jsou důkladně rozpuštěny ve vodě, tj. Soli, kyseliny, zásady, aminokyseliny a močovina. Aqua Blue Vločkovač - koagulační činidlo se širokým spektrem hodnot pH - pro tento účel dobře funguje. Funguje tak, že minimalizuje zákal ve vodě. Přípravek usnadňuje sloučení kontaminantů do větších shluků, které mohou být zachyceny filtrem v čerpadle. Větší úlomky na dně nádrže by měly být odstraněny pomocí vysavače, který je připojen k čerpadlu.

Bezpečnost použití chemie.

Chemické přípravky skladujte v původním obalu na suchém místě.
Nemíchejte dvě různá opatření, pokud v návodu není uveden jasný příkaz nebo povolení.
Ujistěte se, že bazénové chemikálie se mohou vylévat přímo do bazénu. Mnoho přípravků musí být nejprve zředěno nebo umístěno do speciálního dávkovače, např. Plováku. Chraňte chemické látky před dětmi.

Zásobování čerstvou vodou

Při použití chemie nelze vyloučit, že se z rozpouštějících částic ve vodě vytvoří soli, jako například dusičnany nebo chloridy, které vznikají reakcí s chlorem. Tyto sloučeniny působí na kovy, zejména na hliník a nerezovou ocel. Je třeba poznamenat, že během teplých dnů se část vody v bazénu vypařuje, což také přispívá ke zvýšení nežádoucí soli v bazénu.

Nasycení solí může být sníženo pravidelnou výměnou čerstvé vody. U soukromého bazénu by týdenní přidávání čerstvé vody mělo činit alespoň 3% objemu bazénu. Kromě toho by měla být výměna veškeré vody prováděna jednou ročně pro venkovní bazén a každé 2-3 roky pro krytý bazén a nejlepší doba roku pro tyto procedury je jaro, protože během zimy vzniká další nečistota.

I když čerstvá voda obsahuje mnoho kovů, jako je železo, mangan nebo měď, neměli byste se o to starat. Tyto sloučeniny jsou filtrovatelné a mohou být odstraněny vločkováním. Chcete-li zcela odstranit nepotřebné kovy, měli byste:

    chlorace šokem
    stanovení hodnoty pH
    vločkování vyrobených sloučenin železa a manganu při zapnutém filtru.

V každém bazénu je možná čistá, křišťálově čistá, hygienicky nezávadná voda. I když jste se na začátku necítili jako odborníci v této oblasti, po přečtení výše uvedených tipů a rad, jste na cestě k cíli užívat si zdravého plavání v bazénu.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Truhlář Jan Kratochvíl na Firmy.cz

Kontakt
Logo
Zákaznická podpora
bazenek@bazenek.eu
Po-Pá 12:30-16:00
© 2016 Bazének.eu. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz