Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 12:30-16:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Poradna
  3. Příslušenství pro výuku plavání
20.02.2022

Příslušenství pro výuku plavání

S výukou plavání se vyplatí začít co nejdříve, a to již v kojeneckém věku – samozřejmě pod bedlivým dohledem opatrovníka nebo instruktora. Bez ohledu na to, jak brzy se však děti začnou učit plavat, musí být na koupání v moři, jezeře nebo dokonce bazénu náležitě připraveny. Děti, které neplavou, by také měly být vybaveny nafukovacími hračkami, samozřejmě kvalitními - jako jsou nafukovací kola nebo plovoucí nafukovací hračky ve tvaru různých zvířátek různých barev - které jim umožní zůstat na hladině, najít ochranu, když ztratí půdu pod nohama a především to, že si mohou bezstarostně hrát ve vodě a uvolňovat tak svou představivost. Hračkou je také vybavení, se kterým se můžete začít učit plavat nejmenší. Ale i děti, které se z nějakého důvodu (například ze strachu z neznámého prostředí) nechtějí ponořit, mohou vodu využívat – například plout na vlnách v dětském člunu. V první řadě by však měli používat různé druhy plaveckých doplňků pro děti, které jim pomohou začít samy plavat na vodě, jako jsou nafukovací rukávky.

Za prvé – bezpečnost

Neměli byste však dítě hned házet – nomen omen – „do hlubokého konce“. Prvním krokem může být seznámení vašeho batolete s novým prostředím v bezpečné oblasti zahradního bazénu nebo na mírných mělčinách jezera. Je dobré to udělat, zajistit bezpečnost a zároveň mít pocit, že něco dělá samo, pomocí oblíbených plaveckých návleků, jinak známých jako křídla nebo motýli. Nafukovací křídla dodají vašemu dítěti jistotu a nedovolí mu ponořit se pod vodní hladinu. Pokud se budou používat po určitou dobu, umožní dítěti považovat vodu za bezpečné a zajímavé místo a umožní mu dělat věci, které na souši dělat nelze. Dítě se naučí ve vodě pohybovat, v kontrolovaných podmínkách začne zaujímat správnou plaveckou polohu a bude moci trénovat první plavecké pohyby, např. nožičkami. Nebo, když místo rukávů použijeme plaveckou vestu, tak i rukama. Plavecká vesta pro děti jim umožňuje udržet horní část trupu na vodní hladině a plavat s hlavou nad hladinou - plavání tak můžete cvičit různými styly.

Kurzy plavání nejen pro začátečníky

Až dítě vyroste a bude se ve vodě cítit pohodlně, bude možné mu umožnit být samostatnější; s křídly nebo bez nich, bude moci hrát v nepříliš hluboké vodě. Pro větší děti se pak stanou užitečné i další druhy doplňků: kolečka na plavání, nafukovací matrace nebo ty nejfantastičtější tvary - nafukovací hračky v podobě barevných zvířátek, dopravních prostředků nebo plovoucích ostrůvků.

Nás však zajímají především určité typy produktů; ty, které mohou pomoci vašemu dítěti naučit se plavat. Pro nejmenší poslouží těstoviny, kterými je vybaven snad každý školní bazén, ale perfektní pomůckou pro bezpečné učení plaveckých pohybů je plavecká deska - nafukovací nebo pěnová. Jde o produkt, díky kterému si i mladý (či starší) plavec, který s tréninkem teprve začíná, udrží správnou polohu na vodní hladině a bude moci snadno procvičovat správnost svých pohybů ve zvoleném stylu a pravidelnost pohybu. dýchání, které je nesmírně důležitým prvkem plaveckého umění. Podle typu cviku se při velkém vztlaku prkna můžete držet za ruce (např. střídavě) nebo ho podkládat pod tělo a tím se neponořit. Nejen, že zde může být cílem naučit se plavat – prkna i pokročilým plavcům všech věkových kategorií pomáhají zlepšovat jejich výkonnost v oblasti síly plaveckých pohybů a vytrvalosti nohou a paží. Úkolem tohoto produktu je osvobodit některé části těla od námahy, abyste se mohli soustředit na ty, které vyžadují trénink.

Trénink dělá mistry

Po získání základních plaveckých dovedností budete moci začít zdokonalovat svou techniku ​​a získávat pokročilejší dovednosti, např. Hodí se k tomu další druhy plaveckých doplňků - vlastně prostě na plavání: potápěčské masky, dýchací trubice, a pokud plavete v bazénu s chlorovanou vodou - klasické plavecké brýle.

Plavecké brýle a čepice jsou typickými doplňky používanými v bazénu. Plavecké brýle chrání oči před podrážděním chlorovanou vodou, používanými na koupalištích a aquaparcích, zlepšují také komfort plavání a umožňují jasné vidění na mnoho metrů. Podobnou funkci plní i potápěčská maska, která má oproti brýlím tu výhodu, že rozšiřuje zorné pole a je o něco pohodlnější na používání. Brýle se používají především pro plavání v bazénu, plavecká maska ​​je pak vhodnější pro potápění do větších hloubek.

Součástí masky je obvykle dýchací trubice, která vám umožní volně pozorovat podmořský svět.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Kde nás najdete

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Truhlář Jan Kratochvíl na Firmy.cz

Kontakt
Logo
Zákaznická podpora
bazenek@bazenek.eu
Po-Pá 12:30-16:00
© 2016 Bazének.eu. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz