Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-11:30 a 12:30-17:00 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. BAZÉNY
  4. Jaký povrch je ideální pod váš bazén?
30.10.2019
BAZÉNY

Jaký povrch je ideální pod váš bazén?

Co dát pod zahradní bazén? Tuto otázky si klade každý člověk kupující zahradní bazén.

Každý, kdo měl zahradní bazén, ví jaké obtíže nastávají po jeho naplnění, i ty nejmenší kameny lze cítit pod dnem. To je nejen nepohodlné pro uživatele - každá boule je potenciálním otěrem, protože je vystavena častějšímu tření než zbytek dna. Tomu lze zabránit pouze jedním způsobem - izolací dna bazénu od země další vrstvou materiálu. Který produkt byste měli zvolit, aby bylo řešení efektivní a nejkomplexnější? Pokusíme se navrhnout v níže uvedeném průvodci.
1. Pool mat

Je připojena k většině sad bazénů dostupných na trhu zdarma, jedná se o kus silné, mírně tuhé plachty. Funguje dokonale na dříve připraveném povrchu, je lehký, snadno se čistí a během zimního skladování nezabírá mnoho místa. Navíc je extrémně levný - v závislosti na velikosti se jeho cena pohybuje od desítek do několika desítek zlotých. Rohože se dodávají ve velikostech přizpůsobených velikosti bazénů, obvykle v pravoúhlém nebo čtvercovém tvaru. Podle návrhu by měly vyčnívat za dno bazénu nejméně o několik centimetrů, protože jejich úlohou není pouze ochrana před oděrem, ale také zabránění znečištění stěn nádrže i za deště.

Plachtové rohože jsou nejoblíbenější a nejlevnější řešení, ale bez vad. Zaprvé, plachty jsou ve srovnání s jinými základy tenké. Na těžko poškrábatelném terénu od štěrku mohou svou roli plnit pouze částečně - budou chránit nádrž, ale nezaručují pohodlí uživatelů bazénu, protože oblázky budou stále cítit přes dno. Navíc, pokud je plachta mnohem větší než bazén, který na ní stojí, bude ji roztrhat vítr.
2. Pěnové rohože

Mírně méně populárním řešením z důvodu vyšší ceny jsou koupaliště z měkké PVC pěny. Tento materiál je zcela bezpečný a extrémně odolný, zatímco je velmi plastický. „Pěny“ jsou také velmi univerzální - díky své formě čtvercových hlavolamů si můžete uspořádat jakýkoli tvar, jakoukoli velikost, aby se vešly do jakéhokoli bazénu. Jejich měkká, silná struktura je velmi pohodlná pro bosé nohy, takže jsou skvělé pro vytvoření cesty od nich k našemu bazénu a dokonce i pro hřiště pro děti. Pokud jde o zábavu - z pěn můžete také stavět měkké a flexibilní prostorové konstrukce - kvádry a polygony, které se mohou stát skvělým a snadno sestavitelným „domem“.

Pěny se prodávají v balení po osmi a jejich cena se v závislosti na aktuálních akcích pohybuje od několika desítek až po sto zlotých za balíček. Tato investice však stojí za doporučení, a to právě kvůli univerzálnosti, s jakou lze použít pěnové základy. Nedeformují se a jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám. Nemají tendenci nasávat vodu, která zůstává na jejich povrchu, a poté se vypařují. Když je bazén složen na zimu, pěny lze jednoduše oddělit a ukládat na sebe - díky své tenkosti nezabírají mnoho místa.
3. Polystyrén

Levné, snadno dostupné a ... jednorázově. Každý, kdo použil polystyren jako substrát pro plavecký bazén, ví, že špinavé tóny vody, špinavý polystyren po jedné sezóně lze odhodit. Na druhou stranu - za opravdu malou cenu ji můžete nahradit příští sezónu čerstvou pěnou, přímo z regálu obchodu.

Toto řešení má bohužel řadu nevýhod a nepříjemností. První a nejdůležitější je konstrukce polystyrenu, který má sklon se drobit a snadno se šířit po celé zahradě. Mnoho větrem nesených polystyrenových drobků přistává na vodní hladině a poté ucpává filtrační čerpadlo, což způsobuje, že veškerá zařízení shoří. Vytvoření substrátu z pěnových polystyrénových desek také vyžaduje další lepení. Ne každé pojivo vydrží tlak naplněného bazénu, takže musíte být připraveni na skutečnost, že se pěnový polystyren rozpadne v kloubech - dojde ke znatelným deformacím, což může vést k odírání a úniku z bazénu. Další nevýhodou expandovaného polystyrenu je to, že u bazénů s kapacitou několika nebo dokonce desítek tisíc litrů vody dochází k deformaci, kterou je obtížné kontrolovat - naplněný bazén je prakticky nemožný se pohybovat nebo zvedat, takže pokud dojde k vadě v základně, nelze ji bez vyprázdnění opravit. plavecký bazén.
4. Tvrdý povrch

Dlažební kameny, terasa a dlažební desky, europalety - zdálo by se, že s velkými bazény vážícími až dvacet tun, když jsou naplněny, by takové řešení bylo mnohem lepší než pružné materiály. Nic nemůže být špatnější! Zákony fyziky, nemilosrdně narušující měkké vložky do bazénů, pracují také na úkor tvrdých povrchů, obvykle charakterizovaných mnohem vyšší porézností, a v případě třísek vyčnívajících ze dřeva.

Umístění bazénu na dlažbu nebo dřevěnou podložku kategoricky nedoporučují samotní výrobci bazénů, vzhledem k vysokému riziku otření bazénu - zahradní bazény mohou být umístěny pouze na měkkém podkladu, nejlépe na trávníku. Dokonce i nejrovnoměrněji položené dlažební kostky nebo terasové dlaždice mají ostře řezané hrany, které pod tlakem vody budou nejen silně pociťovány pod nohama, ale také se stanou potenciálním místem pro otření pánve.

Shrneme-li výše uvedený seznam, je snadné vyvodit závěr, že na půdě bazénu, stejně jako na jakémkoli jiném prvku sady bazénů, nestojí za to šetřit - solidní řešení a v souladu se stanoviskem odborníků zabývajících se výrobou a prodejem zahradních bazénů jako jediná záruka jejich dlouhodobého využívání, beze strachu, že způsobí více škody než užitku.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                                        

© 2016 Bazének.eu. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.