Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-11:30 a 12:30-16)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 999,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
Přijímáme platby karet:

Doprava zdarma nebo od 69,-

Doporučujeme a rádi poradíme
se zamluvením Vaší dovolené!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Truhlář Jan Kratochvíl na Firmy.cz
  1. Úvod
  2. Blog
  3. BAZÉNOVÁ CHEMIE
  4. Jak vybrat kvalitní chemii do bazénu?

Jak vybrat kvalitní chemii do bazénu?

Kvalitu výrobků určuje několik důležitých faktorů. Nejviditelnějším ukazatelem kvality je koncentrace účinné látky. Naopak neviditelnými faktory jsou kvalita účinné látky, doplnujících surovin či ředící kapaliny a současně i samosttný způsob výroby.

Úúčinná látka, at' už je to látka dezinfekční, vločkovací, algicidní či detergentní, musí být ve výrobku pbsažena a vysoká koncentrace je zde žádoucí. Čím vyšší koncentrace, tím vyšší účinnost a nižší spotřeba přípravků.Všechny přípravky firmy CHEM APPLICATION jsou vysoce koncentrované a tudíž účinné.

Kvalitu přípravku tvoří i přidané látky. U tekutých přípravků je třeba dbát na čistotu výroby i ředící kapaliny a eliminovat riziko kontaminace přípravku znečištěním z okolí. Tekuté přípravky firmy CHEM APPLICATION se vyrábí asepticky, plně automaticky a s využitím nejmodernějších technologií. Výrobky jsou tedy koncentrované i kvalitní.

U pevních látek, již zmíněných tablet a granulátů, tvoří kvalitu také pojiva. Pojiva často nebývají uváděna v bezpečnostních listech pro jejich relativně malé množství, i když se často jedná o látky zdraví škodlivé. Tato pojiva se neodfiltrují, jejich hodnota v bazénové vodě se běžně neměří. Firma CHEM APPLICATION vyrábí tablety se sníženým obsahem pojiv.

 

Chlorová či bezchlórová úprava vody

Budeme-li se bavit o bazénové chemii z hlediska účinnosti dezinfekčních látek a volit mezi chlórovou a bezchlórovou úpravou vody, není snadé dát jednoznačné doporučení. Vždy je zde volba mezi výhodami a nevýhodami jednotlivých forem péče o vodu.

Chlórová chemie

Je jednoznačně nejúčinnější formou úpravy vody. Oproti kyslíkaté chemii je obvykle levnější, jednodušší. Chlórová chemie ale oprotikyslíkové při vyšších teplotách vody rychle vyprchává, zvyšuje se její spotřeba a zvyšuje se množství vázaného chlóru. Chlórová chemie je také dráždivější než chemie kyslíková.

Kyslíková chemie

Pro použití v soukromém bazénu je z hlediska dezinfekčnosti účinnosti dostačující. Nedráždí pokožku, v bazénu ošetřeném kyslíkovou chemií se mohou koupat i kojenci a batolata. Péče o vodu je zde mírně náročnější a cena je oproti chlóru vyšší. I při pravidelném používání kyslíkové chemie doporučujeme při odstávce provozu vložit do skimmeru čas od času chlórovou tabletu.

Nechte si při koupi chemie poradit od odborníků na prodejně. Správným dávkováním a správným výběrem přípravkům můžete výrazně ovlivnit kvalitu vody i výslednou spotřebu bazénové vody. Stejně tak nesprávné dávkování nebo špatná volba i kvalitních přípravků můžen vést k přetrvávajících problémům v bazénové vodě.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

                                        

© 2016 Bazének.eu. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.